Sila na obilí s plochým dnem

9 fotografiíSila na obilí s plochým dnem

Pozinkovaná sila jsou určena pro venkovní prostředí. Silo je postaveno na ploché základové desce z armovaného betonu. U sil do kapacity cca 1000 tun může být celé dno sila perforováno, u větších kapacit je použita kanálová podlaha o ploše 15 nebo 30%. Standardně jsou stěny z vlnitých plechů, ale lze dodat i sila se stěnou z hladkých plechů. Průměry od 6,1 do 32,1 m.

Nabízené průměry sil:

Kapacita je uvedena na pšenici 750 kg/m3 a zhutnění 6%.

Sila na obilí s výsypkou

9 fotografiíSila na obilí s výsypkou

Sila s výsypkou jsou určena pro skladování obilovin, šrotů a krmných směsí ve venkovním prostředí. Úhel výsypky je 45° nebo 60°. Silo lze doplnit o aktivním větrání. Průměry od 4,6 do 12,23 m.

Kapacita je uvedena na pšenici 750 kg/m3 a zhutnění 6%

Laminátové zásobníky

5 fotografiíLaminátové zásobníky

Laminátové zásobníky Agritech jsou určeny pro skladování měkkých surovin, jako jsou šroty a krmné směsi. Jsou zdravotně nezávadné a odolné vůči povětrnostním vlivům. Plnění je možné mechanicky nebo pneumaticky. Zásobník je z důvodu dopravy rozdělen do 2 dílů.

Kapacita je uvedena na šrotu o měrné hmotnosti 600 kg/m3

Pozinkované zásobníky

9 fotografiíPozinkované zásobníky

Zásobníky Polnet jsou vyrobeny z vlnitých pozinkovaných plechů, s výsypkou a střechou z plechu hladkého. Jsou určeny pro krmné směsí a šroty. Možnost mechanického nebo pneumatického naskladnění. Úhel výsypky je 60°.

Kapacita je uvedena na krmné směsi o měrné hmotnosti 670 kg/m3 .

Nástřikové jednotky

Nástřikové jednotky

Zařízení Agrimatic Spray System ASS 3.3 slouží k nástřiku protiplísňových preparátů a prostředků na hubení skladištních škůdců na obiloviny. Zařízení se skládá z nádrže, která může být i míchána, dávkovacího čerpadla a trysek. Trysky, které se umísťují do dopravních cest, aplikují rozprášený kapalný přípravek. Pokud je nutné přípravek ředit vodou, je nádrž vybavena dopouštěním vody z řádu nebo je přidáno další čerpadlo i s nádrží. Jestliže to charakter přípravku vyžaduje, jsou nádrž i trasa s čerpadlem a tryskami vyhřívány.

Vnitřní zásobníky

9 fotografiíVnitřní zásobníky

Vnitřní zásobníky Schmelzer jsou určeny pro skladování obilovin a šrotů v malých objemech. Používají se jako vestavba do stávajících halových skladů pro zvýšení kapacity nebo jako vnější baterie sil se společnými stěnami. Standardně jsou dodávány s výsypkami 40 nebo 60°. Zásobníky lze zastropit a osadit pochůznými lávkami.

V tabulce je uveden obsah 1 modulu (m3 ) o výšce 1,25 m.
* U modulů 3 x 3 a 4 x 4 m je maximální počet 6 respektive 5 modulů nad sebou.

Dělící stěny

9 fotografiíDělící stěny

Dělící stěny Schmelzer jsou zhotoveny z pozinkovaných profi lovaných plechů a vymezují skladovací prostor nebo tvoří jednotlivé boxy pro skladování obilovin a šrotů. Jako vestavba do stávajících hal zvyšují skladovací kapacitu. Stěny z trapézového plechu s vertikálním členěním je možné využít do výšky 5 m, stěny s horizontálním členěním do výšky 9 m. Alternativou jsou mobilní dělící stěny. Jsou dodávány s L nohou, kde je surovina skladována pouze z jedné strany nebo s T nohou, kde mobilní stěna odděluje 2 skladovací prostory a lze ji zatížit z obou stran. Díly jsou uzpůsobeny pro manipulaci vysokozdvižným vozíkem.

Podlahové provzdušňování

9 fotografiíPodlahové provzdušňování

Pro podlahové provzdušňování obilovin a olejnin v halách, případně boxech slouží přejezdné podpodlahové provzdušňovací kanály a podlahové perforované tunely. Maximální výška suroviny je 5 m. Zatížení přejezdných podpodlahových kanálů max. 7 t na kolo. Jejich hloubka a rozmístění je závislé na druhu suroviny, výšce vrstvy a vlhkosti a řeší se individuálně. 22% povrchu je perforováno.

Pylonové provzdušňování

Pylonové provzdušňování

Systém vertikálních pylonů Martin Lishman s ventilátory slouží k chlazení, větrání a sušení obilovin, řepky, luskovin, případně brambor ve vrstvě až 12 m, bez stavebních úprav. Tento systém odsává vlhkost z mezer mezi zrny, nevyžaduje rovnou vrstvu suroviny a je použitelný až do vlhkosti 20%. Jeden ventilátor může být použít pro více pylonů dle zvoleného režimu.

Provzdušňovací jehly

Provzdušňovací jehly

Provzdušňovací jehly Martin Lishman s ventilátory jsou určeny pro akutní řešení tzv. horkých míst v uskladněném obilí, případně ke zchlazení malého množství suroviny. Provzdušňovací jehla je dodávána ve standardním provedení na obiloviny, s drobnějším perforací na řepku, případně ve speciální úpravě pro mák s makovinou. Délka je 2,3 m a průměr 10 cm. Sací ventilátor zaručuje vysokou účinnost tohoto zařízení a je dodáván ve dvou typech s různým výkonem. Pro jehly s drobnější perforací doporučujeme ventilátor extra.

Omezovače prachu

Omezovače prachu

Omezovače prachu DS lze použít při gravitačním plnění dopravních prostředků obilovinami, olejninami,
apod. Eliminují potřebu filtračních systémů a snižují množství prachu. Principem patentovaného
systému výsypky je soustředění prachu uvnitř toku suroviny. K dispozici je ruční nebo automatické
provedení.

 

Široký výběr obilních sil s plochým dnem nebo výsypkou s kapacitou do 16 000 tun včetně technologií pro úpravu plodin – sítové a bubnové čističky, vzduchové čističky, stacionární i mobilní sušárny. K dispozici jsou i systémy pro halové sklady a aktivní větrání včetně mobilních variant.       

Pro skladování obilovin a olejnin nabízíme jak skladovací báze (sila), tak i technologii pro další úpravu plodin (čištění sušení, aplikace protiplísňových prostředků, moření, apod). Stavebnicová řešení umožňují různé sestavy jak na zelené louce, tak i rekonstrukce nebo doplnění stávajících objektů.

Pro skladování jsou v sortimentu jak sila s plochým dnem v kapacitách od 100 do 16 000 tun ve 130 velikostních typech, tak i sila s výsypkou (do 650 tun) s různými úhly výsypek 40-60 stupňů. Oba typy sil jsou osazeny aktivním větráním, které ve standardu umožňuje i skladování řepky. Sila jsou zhotovena z pozinkovaných plechů s hladkou vnitřní stěnou nebo se stěnou z vlnitého plechu, dle preferencí zákazníka. Aktivní větrání v silech je řízeno automatem dle teploty a vlhkosti materiálu v silech a teploty a vlhkosti venkovního vzduchu.

Výhody

  • využití stávajích objektů a technologií
  • technologie i pro čištění, sušení a skladování máku, pohanky, lnu, hořčice, apod.
  • dlouhodové skladování bez ztráty kvality
  • od farmářských po průmyslové (velkokapacitní) objekty
  • automatizace výrobních procesů a aktivního větrání 
  • spolupráce se špičkovými dodavateli technologií (Martin Lishman-Velká Británíe, Bühler-Švýcarsko, Schmelzer-Německo, Skandia-Švédsko, Denis-Francie, Westeel-Kanada, Symaga-Španělsko, Zanin, Pofer, Zaffrani -Itálie, Araj, Zuptor, POM Augustow, Testmer-Polsko, Monex-Maďarsko). 

 

Obilná sila, sila na obilí, sila na onejniny, sila

Pokračovat na další kategorii:  Posklizňová úprava   Dopravníky   Výrobny krmných směsí  

Facebook Youtube